Skip to content

112 Wedgewood DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1998

Last Sale Price
$110,671
Last Sale Date
Oct 28, 2011

Property Information

Block2610
Lot1.12
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG3
Sq Footage2,620
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,000
20%
Improvement Value:$208,600
80%
Total Assessment$259,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,707+0.2%
2024$8,691-0.4%
2023$8,728+1.8%
2022$8,569+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$110,671

To:

Sq Ft2,620DeedBook 13359, Page 65790

Property Sale

Sale
$201,688
DeedBook 6275, Page 156

Property Built

Built

Year Built: 1998