Skip to content

106 Wedgewood DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1998

Last Sale Price
$180,856
Last Sale Date
Nov 6, 1998

Property Information

Block2610
Lot1.15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG3
Sq Footage2,152
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,000
22%
Improvement Value:$183,700
78%
Total Assessment$234,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,872+0.2%
2024$7,858-0.4%
2023$7,891+1.8%
2022$7,747+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$180,856

To:

Sq Ft2,152DeedBook 6390, Page 122

Property Built

Built

Year Built: 1998