Skip to content

4001 English Creek AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 24, 2007

Property Information

Block2610
Lot14.01
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage10.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$265,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$265,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,898+0.2%
2024$8,882-0.4%
2023$8,919+1.8%
2022$8,758+2.8%
Property History

No events match the selected filters.