Skip to content

16 Winnepeg AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1998

Last Sale Price
$161,700
Last Sale Date
Jul 31, 1998

Property Information

Block2701
Lot24.01
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,449
Acreage1.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,000
21%
Improvement Value:$192,200
79%
Total Assessment$243,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,157+0.2%
2024$8,142-0.4%
2023$8,176+1.8%
2022$8,028+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$161,700

To:

Sq Ft2,449DeedBook 6341, Page 104

Property Built

Built

Year Built: 1998