Skip to content

102 Cherry DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 1, 2021

Property Information

Block2701
Lot29.02
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage3,310
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,900
13%
Improvement Value:$273,800
87%
Total Assessment$313,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,522+0.2%
2024$10,503-0.4%
2023$10,547+1.8%
2022$10,355+2.8%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$330,000

To:

DeedBook 13156, Page 35318

Property Sale

Sale
$280,000

To:

DeedBook 7341, Page 2432

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$1,885,000

To:

DeedBook 6951, Page 84228

Property Sale

Sale
$2,750

To: