Skip to content

102 Camellia LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003
Other Exempt

Last Sale Price
$624,500
Last Sale Date
Jun 30, 2025

Property Information

Block2707
Lot7
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage3,012
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,700
15%
Improvement Value:$246,800
85%
Total Assessment$290,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2005$586
Property History

Property Sale

Sale
$624,500

To:

DeedBook 15777, Page 28957

Property Sale

Sale
$290,643

To:

DeedBook 7582, Page 17459

Property Built

Built

Year Built: 2003