Skip to content

108 Paterson AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1999

Last Sale Price
$101,600
Last Sale Date
May 30, 1999

Property Information

Block2723
Lot15.01
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description1SFR
Dwellings1
ZoningRG3
Sq Footage1,400
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,400
26%
Improvement Value:$123,700
74%
Total Assessment$166,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,571+0.2%
2024$5,561-0.4%
2023$5,584+1.8%
2022$5,483+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$101,600

To:

Sq Ft1,400DeedBook 6505, Page 137

Property Built

Built

Year Built: 1999