Skip to content

323 Blossom CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2001

Last Sale Price
$228,465
Last Sale Date
Apr 30, 2002

Property Information

Block2902
Lot42.12
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,376
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
13%
Improvement Value:$268,000
87%
Total Assessment$308,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,330+0.2%
2024$10,312-0.4%
2023$10,355+1.8%
2022$10,167+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$228,465

To:

Sq Ft2,376DeedBook 7203, Page 40323

Property Built

Built

Year Built: 2001