Skip to content

2 Primrose CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2007

Last Sale Price
$257,690
Last Sale Date
Apr 27, 2007

Property Information

Block3324
Lot29
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,692
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,500
29%
Improvement Value:$144,200
71%
Total Assessment$203,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,832+0.2%
2024$6,820-0.4%
2023$6,848+1.8%
2022$6,724+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$257,690

To:

Sq Ft1,692DeedBook 12608, Page 44554

Property Built

Built

Year Built: 2007