Skip to content

341 Sunflower DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2006

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Jun 20, 2014

Property Information

Block3324
Lot45
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,406
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
22%
Improvement Value:$217,900
78%
Total Assessment$277,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,321+0.2%
2024$9,304-0.4%
2023$9,343+1.8%
2022$9,173+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$265,000

To:

Sq Ft2,406DeedBook 13771, Page 36231

Property Sale

Sale
$235,000
DeedBook 13501, Page 64259

Property Sale

Sale
$285,540
DeedBook 12526, Page 3890

Property Built

Built

Year Built: 2006