Skip to content

337 Sunflower DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2006

Last Sale Price
$329,740
Last Sale Date
Dec 28, 2006

Property Information

Block3324
Lot47
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,377
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,400
23%
Improvement Value:$205,600
77%
Total Assessment$267,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,705+0.2%
2024$8,689-0.4%
2023$8,727+1.9%
2022$8,564+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$329,740

To:

Sq Ft2,377DeedBook 12527, Page 4401

Property Built

Built

Year Built: 2006