Skip to content

204 Ivy RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2015

Last Sale Price
$265,870
Last Sale Date
Oct 31, 2016

Property Information

Block3325
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,610
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,400
27%
Improvement Value:$158,100
73%
Total Assessment$217,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,295+0.2%
2024$7,282-0.4%
2023$7,312+1.8%
2022$7,180+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$265,870

To:

Sq Ft1,610DeedBook 14155, Page 67178

Property Built

Built

Year Built: 2015