Skip to content

4072 English Creek AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Aug 16, 1994

Property Information

Block3401
Lot5
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10C

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningPO1
Sq Footage---
Acreage2.64

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$68,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$68,200

Tax History

YearProperty taxesChange
1995$79+4.7%
1994$76-1.4%
1993$77+4.0%
1992$74+2.7%
Property History

No events match the selected filters.