Skip to content

Bates Drive(Block 3423 Lot 1)Egg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$10,000
Last Sale Date
Jul 29, 2005

Property Information

Block3423
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10C

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage---
Acreage0.47

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$9,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$9,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$309+0.3%
2024$308-0.4%
2023$309+1.8%
2022$304+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$10,000

To:

DeedBook 12100, Page 82603