Skip to content

2 Misty Lake CourtEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2019

Last Sale Price
$249,910
Last Sale Date
Mar 27, 2019

Property Information

Block3901
Lot8.25
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,144
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,600
21%
Improvement Value:$183,600
79%
Total Assessment$231,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,754+0.2%
2024$7,741-0.4%
2023$7,773+1.8%
2022$7,632+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$249,910

To:

DeedBook 14588, Page 18437

Property Built

Built

Year Built: 2019