Skip to content

237 Crystal Lake DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Price
$308,990
Last Sale Date
Dec 28, 2020

Property Information

Block3901
Lot8.77
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class---
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$68,800
23%
Improvement Value:$226,300
77%
Total Assessment$295,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,898+0.2%
2024$9,880-0.4%
2023$9,921+336.9%
2022$2,271+193.5%
Property History

Property Sale

Sale
$308,990

To:

DeedBook 14933, Page 5193

Property Sale

Sale
$2,550,000
DeedBook 14568, Page 10724