Skip to content

101 White Oak DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1998

Last Sale Price
$176,050
Last Sale Date
Oct 1, 1998

Property Information

Block3904
Lot14.22
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SFL-1AG
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,320
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,400
24%
Improvement Value:$204,200
76%
Total Assessment$268,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,009+0.2%
2024$8,993-0.4%
2023$9,030+1.8%
2022$8,866+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$176,050

To:

Sq Ft2,320DeedBook 6374, Page 187

Property Built

Built

Year Built: 1998