Skip to content

20 White Oak DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2018

Last Sale Price
$240,970
Last Sale Date
Nov 16, 2018

Property Information

Block3908
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,701
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,200
23%
Improvement Value:$157,400
77%
Total Assessment$205,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,896+0.2%
2024$6,883-0.4%
2023$6,912+1.8%
2022$6,787+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$240,970

To:

Sq Ft1,701DeedBook 14529, Page 61701

Property Built

Built

Year Built: 2018