Skip to content

200 Blueberry RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$210,415
Last Sale Date
Mar 31, 2003

Property Information

Block3909
Lot60.48
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,264
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,000
19%
Improvement Value:$196,100
81%
Total Assessment$242,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,120+0.2%
2024$8,106-0.4%
2023$8,139+1.8%
2022$7,992+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$210,415

To:

Sq Ft2,264DeedBook 7443, Page 38080

Property Built

Built

Year Built: 2002