Skip to content

8 Winterberry RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$169,490
Last Sale Date
Jul 29, 2002

Property Information

Block3911
Lot60.04
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,842
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,300
22%
Improvement Value:$159,100
78%
Total Assessment$204,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,856+0.2%
2024$6,843-0.4%
2023$6,872+1.8%
2022$6,747+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$169,490

To:

Sq Ft1,842DeedBook 7282, Page 73964

Property Built

Built

Year Built: 2002