Skip to content

26 Winterberry RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$190,317
Last Sale Date
Feb 14, 2003

Property Information

Block3912
Lot60.13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,842
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,000
20%
Improvement Value:$184,000
80%
Total Assessment$230,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,714+0.2%
2024$7,700-0.4%
2023$7,733+1.8%
2022$7,592+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$190,317

To:

Sq Ft1,842DeedBook 7417, Page 23255

Property Built

Built

Year Built: 2002