Skip to content

32 Winterberry RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$180,935
Last Sale Date
Feb 27, 2003

Property Information

Block3912
Lot60.16
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,842
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,200
22%
Improvement Value:$163,800
78%
Total Assessment$210,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,043+0.2%
2024$7,031-0.4%
2023$7,060+1.8%
2022$6,932+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$180,935

To:

Sq Ft1,842DeedBook 7421, Page 25863

Property Built

Built

Year Built: 2002