Skip to content

27 Winterberry RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$340,000
Last Sale Date
Jul 31, 2006

Property Information

Block3912
Lot60.19
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,842
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,000
21%
Improvement Value:$177,900
79%
Total Assessment$224,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,543+0.2%
2024$7,530-0.4%
2023$7,561+1.8%
2022$7,424+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$340,000

To:

Sq Ft1,842DeedBook 12399, Page 77056

Property Built

Built

Year Built: 2002