Skip to content

24 Sugarberry RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$229,140
Last Sale Date
Jul 30, 2003

Property Information

Block3912
Lot60.27
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,486
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,000
17%
Improvement Value:$227,100
83%
Total Assessment$273,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,160+0.2%
2024$9,143-0.4%
2023$9,182+1.8%
2022$9,015+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$229,140

To:

Sq Ft2,486DeedBook 7528, Page 87117

Property Built

Built

Year Built: 2003