Skip to content

104 East Parkway DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Jun 21, 2019

Property Information

Block404
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page4E

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningGC
Sq Footage---
Acreage3.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$145,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$145,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,877+0.2%
2024$4,868-0.4%
2023$4,888+1.8%
2022$4,800+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$450,000

To:

DeedBook 14643, Page 38451

Property Sale

Sale
$128,520

To:

DeedBook 6132, Page 307