Skip to content

2 Moonlight DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2011

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Feb 7, 2011

Property Information

Block4111
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,144
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,300
18%
Improvement Value:$194,200
82%
Total Assessment$237,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,966+0.2%
2024$7,952-0.4%
2023$7,985+1.8%
2022$7,840+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$230,000

To:

Sq Ft2,144DeedBook 13287, Page 26509

Property Built

Built

Year Built: 2011

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 13040, Page 60148