Skip to content

7081 Black Horse PikePleasantville, NJ 08232

Vacant Land

Last Sale Price
$3,125,000
Last Sale Date
Aug 31, 2016

Property Information

Block4302
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page15A

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$94,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,170+0.2%
2024$3,164-0.4%
2023$3,177+1.8%
2022$3,119+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$3,125,000

To:

DeedBook 14129, Page 56495

Property Sale

Sale
$4,250,000
DeedBook 13100, Page 3539