Skip to content

102 Branch Hill DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2013

Last Sale Price
$264,445
Last Sale Date
Apr 25, 2013

Property Information

Block5204
Lot25.02
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,644
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,900
17%
Improvement Value:$235,500
83%
Total Assessment$282,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,472+0.2%
2024$9,455+0.4%
2023$9,418
Property History

Property Sale

Sale
$264,445

To:

Sq Ft2,644DeedBook 13597, Page 31825

Property Built

Built

Year Built: 2013