Skip to content

112 Branch Hill DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2008

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 8, 2025

Property Information

Block5204
Lot25.07
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,995
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,800
21%
Improvement Value:$179,700
79%
Total Assessment$227,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,630+0.2%
2024$7,617+0.4%
2023$7,587
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$284,100

To:

Sq Ft1,995DeedBook 12912, Page 81982

Property Built

Built

Year Built: 2008