Skip to content

4 Jackson DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2005

Last Sale Price
$206,440
Last Sale Date
Jun 27, 2005

Property Information

Block5401
Lot46.03
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,520
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,900
27%
Improvement Value:$131,900
73%
Total Assessment$179,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,780+0.2%
2024$5,770-4.6%
2023$6,045+1.8%
2022$5,935+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$206,440

To:

Sq Ft1,520DeedBook 12078, Page 73595

Property Built

Built

Year Built: 2005