Skip to content

1 Weeping Willow CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$389,000
Last Sale Date
Nov 12, 2021

Property Information

Block5401
Lot69.25
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,452
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,200
18%
Improvement Value:$278,500
82%
Total Assessment$339,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,394+0.2%
2024$11,373+23.6%
2023$9,205+1.8%
2022$9,038+2.8%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$389,000

To:

DeedBook 15154, Page 262

Property Sale

Sale
$386,875

To:

DeedBook 12626, Page 52595

Property Sale

Sale
$291,790

To:

DeedBook 7533, Page 89601

Property Sale

Sale
$50,000

To:

Property Built

Built

Year Built: 2003