Skip to content

13 Hollow DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2001

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 12, 2004

Property Information

Block5401
Lot72.13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,258
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,600
26%
Improvement Value:$189,200
74%
Total Assessment$254,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,296+0.2%
2024$8,281-0.4%
2023$8,316+1.9%
2022$8,161+2.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$186,810
DeedBook 7137, Page 10279

Property Built

Built

Year Built: 2001