Skip to content

320 Reynolds RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
Mar 29, 2021

Property Information

Block5424
Lot5
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,959
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,000
23%
Improvement Value:$160,700
77%
Total Assessment$208,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,000+0.2%
2024$6,987+7.2%
2023$6,516+2.0%
2022$6,389+3.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$235,000

To:

DeedBook 15015, Page 31825

Property Sale

Sale
$195,000

To:

DeedBook 13479, Page 53646

Property Sale

Sale
$194,140

To:

DeedBook 7661, Page 9685

Property Built

Built

Year Built: 2003