Skip to content

24 Weeping Willow CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003
Other Exempt
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 4, 2025

Property Information

Block5426
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,876
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,400
24%
Improvement Value:$194,600
76%
Total Assessment$256,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2019$7,765+4.3%
2018$7,448+1.5%
2017$7,335+2.1%
2016$7,184+3.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$276,900

To:

Sq Ft1,876DeedBook 14046, Page 19675

Property Sale

Sale
$238,940
DeedBook 7661, Page 9679

Property Built

Built

Year Built: 2003