Skip to content

34 Weeping Willow CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 9, 2019

Property Information

Block5426
Lot18
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,120
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,500
24%
Improvement Value:$195,600
76%
Total Assessment$257,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,623+0.2%
2024$8,608-0.4%
2023$8,644+1.8%
2022$8,487+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$269,965
DeedBook 7705, Page 32269

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$51,000

To: