Skip to content

2 Arbor DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Price
$40,000
Last Sale Date
Nov 16, 2018

Property Information

Block5608
Lot25.01
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9E

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,700
24%
Improvement Value:$260,700
76%
Total Assessment$343,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,518+0.2%
2024$11,497-0.4%
2023$11,545+409.1%
2022$2,268+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$40,000

To:

DeedBook 14530, Page 61900

Property Sale

Sale
$41,250

From:

To:

DeedBook 14272, Page 39327Recorded7/14/2017

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 13508, Page 67140