Skip to content

3541 Bargaintown RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 16, 2004

Property Information

Block5613
Lot7.01
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23M

Building Details

Building Class---
Description2SF APARTMENTS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.83

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,600
17%
Improvement Value:$222,100
83%
Total Assessment$268,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,012+0.2%
2024$8,996-0.4%
2023$9,034+1.8%
2022$8,870+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$105,000
DeedBook 6432, Page 310