Skip to content

165 Rochelle LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2022

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Jun 30, 2022

Property Information

Block5704
Lot48.10
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description2SAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,868
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,600
20%
Improvement Value:$212,200
80%
Total Assessment$265,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,915+0.2%
2024$8,899+722.0%
2023$1,083+1.8%
2022$1,063+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

To:

DeedBook 15308, Page 49695

Property Built

Built

Year Built: 2022