Skip to content

2 Wexford LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2021

Owner
---
Last Sale Price
$543,000
Last Sale Date
Jul 17, 2025

Property Information

Block5803
Lot74.01
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description2SFAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,208
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$72,500
23%
Improvement Value:$241,400
77%
Total Assessment$313,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,528+0.2%
2024$10,509-0.4%
2023$10,553+605.7%
2022$1,495+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$543,000
Sq Ft2,208DeedBook 15790, Page 32929Recorded9/9/2025

Property Sale

Sale
$543,000

To:

DeedBook 15790, Page 32929

Property Sale

Sale
$371,990

To:

Sq Ft2,208DeedBook 15032, Page 37603

Property Built

Built

Year Built: 2021