Skip to content

6 Wexford LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2021

Last Sale Price
$339,990
Last Sale Date
Jun 22, 2021

Property Information

Block5803
Lot74.03
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description2SFAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,344
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,400
20%
Improvement Value:$241,800
80%
Total Assessment$302,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,136+0.2%
2024$10,118-0.3%
2023$10,147+578.5%
2022$1,495+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$339,990

To:

DeedBook 15055, Page 44555

Property Built

Built

Year Built: 2021