Skip to content

102 Wilkshire CourtEgg Harbor Township, NJ 08234

Owner
---
Last Sale Price
$425,490
Last Sale Date
Nov 30, 2021

Property Information

Block5803
Lot74.08
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class---
Description2SFAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,208
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$67,200
22%
Improvement Value:$241,400
78%
Total Assessment$308,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,350+0.2%
2024$10,332+578.4%
2023$1,523+1.8%
2022$1,495+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$425,490
Sq Ft2,208DeedBook 15168, Page 4761Recorded2/4/2022

Property Sale

Sale
$425,490

To:

DeedBook 15168, Page 4761

Property Sale

Sale
$2,262,000

To:

DeedBook 14943, Page 8388