Skip to content

129 Woodberry DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$420,000
Last Sale Date
Oct 5, 2022

Property Information

Block5809
Lot60.03
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,246
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,800
21%
Improvement Value:$231,300
79%
Total Assessment$292,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,797+0.2%
2024$9,780-0.4%
2023$9,820+16.7%
2022$8,418+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$420,000

To:

DeedBook 15342, Page 60903

Property Sale

Sale
$260,000

From:

To:

Sq Ft2,246DeedBook 13700, Page 128Recorded1/3/2014

Property Sale

Sale
$229,490

To:

DeedBook 7666, Page 11638

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$132,675

To: