Skip to content

107 Woodberry DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$195,045
Last Sale Date
Sep 30, 2002

Property Information

Block5820
Lot61.07
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,246
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,400
21%
Improvement Value:$224,300
79%
Total Assessment$284,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,549+0.2%
2024$9,532+14.8%
2023$8,304+1.8%
2022$8,153+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$195,045

To:

Sq Ft2,246DeedBook 7324, Page 94100

Property Built

Built

Year Built: 2002