Skip to content

105 Leap StreetEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1974

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 6, 2002

Property Information

Block5927
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1SS
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,544
Acreage0.39

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,300
30%
Improvement Value:$120,900
70%
Total Assessment$173,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,809+0.2%
2024$5,799-0.4%
2023$5,823+1.8%
2022$5,717+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1974