Skip to content

103 Rockport DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2007

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 31, 2007

Property Information

Block5947
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,956
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,400
20%
Improvement Value:$228,300
80%
Total Assessment$283,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,515+0.2%
2024$9,498-0.4%
2023$9,538+1.8%
2022$9,365+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007