Skip to content

72 Marshall DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$278,565
Last Sale Date
Dec 9, 2002

Property Information

Block6001
Lot1.12
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,280
Acreage0.73

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$70,700
21%
Improvement Value:$273,700
79%
Total Assessment$344,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,551+0.2%
2024$11,531-0.4%
2023$11,579+1.8%
2022$11,369+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$278,565

To:

Sq Ft3,280DeedBook 7371, Page 16983

Property Built

Built

Year Built: 2002