Skip to content

108 Marshall DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2006

Last Sale Price
$535,000
Last Sale Date
Jan 12, 2007

Property Information

Block6001
Lot1.64
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,033
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$82,600
19%
Improvement Value:$352,000
81%
Total Assessment$434,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,576+0.2%
2024$14,550-0.4%
2023$14,611+1.8%
2022$14,346+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$535,000

To:

Sq Ft4,033DeedBook 12548, Page 15016

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$630,260
DeedBook 7660, Page 8656