Skip to content

Ocean Hts Avenue(Block 6001 Lot 35.01)Egg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Jul 20, 2011

Property Information

Block6001
Lot35.01
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage22.85

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$228,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$228,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,677+0.2%
2024$7,664-0.4%
2023$7,696+1.8%
2022$7,556+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$250,000

To:

DeedBook 13315, Page 42488