Skip to content

101 Savannah CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2001

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 14, 2024

Property Information

Block6006
Lot15.03
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,602
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$72,300
19%
Improvement Value:$317,800
81%
Total Assessment$390,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,084+0.2%
2024$13,061-0.4%
2023$13,115+1.8%
2022$12,877+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$349,000

To:

DeedBook 13025, Page 51961

Property Built

Built

Year Built: 2001