Skip to content

109 Savannah CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 16, 2021

Property Information

Block6006
Lot15.07
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,505
Acreage0.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,000
19%
Improvement Value:$305,800
81%
Total Assessment$376,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,638+0.2%
2024$12,615-0.4%
2023$12,668+1.8%
2022$12,438+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$311,070

To:

DeedBook 7624, Page 40044

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$841,928

To: